54654

Видео од прогласување | Триумф за Ристе во „Ѕвездите на Гранд“

 

Солзи и емоции на сцената на Гранд - Македонецот победи !

 

Ristepobed4

 

Почитувани читатели, благодарение на вашите гласови и постојано испраќање на СМС пораки, вчеравечер македонскиот учесник во Гранд - Ристе Ристески успеа да победи и да стане најновата ѕвезда на продукцијата на Гранд.

 

Ristepobed2

 

Далеку зад себе оставајќи ги кандидатите од Србија, Црна Гора и Босна, нашиот учесник триумфираше на грандиозната сцена и ги доби честитките на критиката и жирито на шоуто.

 

Ristepobed3

 

По победата на Кајмакоски во "Икс фактор", Спејко во "Големиот брат", Мите во "Пинк ѕвезди", Горан Кукиќ и Рус во "Никогаш не е доцна", следеше и оваа победа за Македонија. Ристе победи во "Ѕвездите на Гранд". Во продолжение погледнете го чинот на прогласување на победникот :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012