54654

Видео | Македонска песна го заокружи суперфиналето на Гранд

 

"По тебе" за крај на Гранд и почит од Ристе кон нашата легенда Тоше

 

Ristepobed2

 

Погледнете го целосното прогласување на победникот од оваа сезона на Гранд. Она што за прв пат се случува во ова шоу е што Македонец успева да победи, но и прв пат крајот на суперфинале да се заокружи со македонска песна. "По тебе" од Тоше ечеше на сцената на Гранд, присутните аплаудираа, жирито честиташе, кандидатите танцуваа. Ристе Ристески победи во Гранд :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012