54654

Најгледаните македонски емисии со нови сезони од есен

 

Завршија сезоните на "Dear or no deal" и "Ready, steady, cook"

 

Откако најгледаните играни серии (Парампарче и Вљубениот ерген) заминаа на летна пауза, сега и најгледаните македонски ТВ емисии ја завршуваат својата сезона.

 

Seilinestobrzapauz1

 

Најгледаното гејм шоу веќе шест сезони "Се или нешто" повторно ќе ве дружи од 18 часот и повторно ќе ги стави на тест натпреварувачите и банкарот, веќе од септември. Од септември се враќа и третата сезона од кулинарското забавно лиценцирано шоу "Брза кујна".

 

Seilinestobrzapauz2

 

Лиценците се само на Сител. Повторно со вас, од септември.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012