54654

Репризи на српски емисии и екс ју филмови на Канал 5 за викенд

 

Тесна кожа, исповед на Гранд ѕвезди и слично на Канал 5

 

Македонскиот национален медиум Канал 5 на своите гледачи за време на летните одмори реши да им пружи репризи од емитувани српски емисии и српски играни филмови. Па така наместо емисиите на Гранд чија сезона заврши, секој викенд на оваа телевизија ќе одат репризи на "Од профил" и репризи на којзнае колку пати емитувани југословенски филмови.

 

Izprofila1

 

20 часот е резервиран за разговори со српски ѕвезди (Марија Шерифовиќ, Снежана Ѓуришиќ), а 21 часот екс ју филмови од типот на "Тесна кожа", "Секула и неговите жени" итн.

 

Izprofila2

 

Како за споредба во истите викенд термини на Сител телевизија се емитува премиерна комична серија и премиерни американски филмови, а филмови од американска и европска продукција за викенд одат и на МТВ, Телма и локалните телевизиски станици.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012