54654

Дебатната емисија „Само вистина“ (Канал 5) на летна пауза

 

Политичката емисија на Канал 5 завршува со прва сезона

 

Дебатната политичка емисија "Само вистина" заминува на летна пауза. ТВ дебатата која два ипол месеци ја водеше Мирјана Трпческа продолжува по летните одмори, во првата половина на септември. Низ педесетина тв емисии, авторката и водител успеа да спротистави многу различни гледишта, а и да биде домаќинка на многу гости од политичкиот и граѓанскиот сектор.

 

Samovistinapauza

 

Во првата сезона од емисијата голем дел од политичките јавни личности се појавија на јавна дискусија. Меѓу нив ќе ги споменеме Радмила Шеќеринска, Стефан Богоев, Оливер Спасовски, Максим Димитриeвски, Зоран Илиоски, Теута Арифи, Фросина Ременски, Стевчо Јакимовски, Зоран Дамјановски, Таривари, Ибраимоски, Сарачини, Илија Димовски,  Оливер Андонов, Богдан Илиевски, Павле Богоевски и ред други.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012