54654

Од понеделник - програмски промени во прајмтајмот на Канал 5

 

Српско - турски прајмтајм на Канал 5

 

Од понеделник, 31 јули, промени во прајмтајмот на Канал 5 телевизија. Поради завршетокот од првата сезона на политичката емисија "Само вистина", содржините на К5 се поместуваат порано. Па така, последните епизоди од турската драма "Животот не е песна" ќе се емитуваат веднаш по централните вести во 18.50 часот.

 

Promenik5

 

Маратонската сага за девојчето "Елиф" ќе оди веднаш по "Животот не е песна", нешто по 20 часот. По "Елиф", ќе ве забавува познатото српско ток шоу на Огнен Амиџик со нови изданија.

Наместо краткиот преглед на ноќните вести, се враќа продолжено траење на последните вести на Канал 5 во 23 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012