54654

Ексклузивно - - - шоу програмите на Пинк се враќаат на Сител

 

"Пинк ѕвезди" и "Пинк ѕвездички" се враќаат на малите екрани

 

Најпопуларните регионални музички шоу програми "Ѕвездите на Пинк" и "Ѕвездичките на Пинк" се враќаат ексклузивно на Сител телевизија. Од септември, на ваше големо задоволство, секој викенд повторно ќе се дружите со вашите омилени дечиња и нови потенцијални ѕвезди.

 

Pinkove Zvezde Logo 1500x844 60

 

Аудициите за новите сезони на Ѕвездите и Ѕвездичките ќе се одржат во просториите на Сител телевизија на 25 август во 11 часот. Пријавете се и следете го патот до успехот, истиот оној пат кој трнливо го изодеа Трајче, Мартија, Антониа, Мите и Адам.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012