54654

Покрај Пинковите на Сител, од септември и Грандовите шоуа на Канал 5

 

Продолжуваат српските емисии на Канал 5

 

Покрај "Ѕвездите на Пинк" и "Ѕвездичките на Пинк" кои започнуваат од септември на Сител, а за кои веќе објавивме, продолжуваат и нови сезони на шоу програмите на Гранд. Од септември нови сезони на "Ѕвездите на Гранд", "Ѕвездичките на Гранд" и "Никогаш не е доцна" на фреквенцијата на Канал 5.

 

Grandnovasezzz1

 

Во викенд термините нови дружби со малите и големи турбо фолкери, а аудициите за македонските таленти ќе се одржат на 2 септември, сабота, во просториите на Канал 5. Телефонскиот број 078 208 206 е отворен од страна на Канал 5 за информации за сите оние кои веќе бар еднаш настапиле на сцената на Гранд во Белград.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012