54654

Од победник во „Икс фактор“ и „ТЛЗП“ до жири во „Ѕвездите на Гранд“

 

Аудициите за Гранд во вестите на Канал 5

 

Од победник во "Икс фактор" и "Твоето лице звучи познато" до жири во "Ѕвездите на Гранд". Даниел Кајмакоски денес е дел од македонското жири кое ги одбира македонските кандидати за шоу програмите на Гранд.

 

Kajmakgrand1

 

Целиот прилог од денешните аудиции во Канал 5 може да го проследите од следниот прилог :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012