54654

Истите ликови од минатите сезони и оваа година во Гранд

 

Македонците по неколку пати си ја пробуваат среќата во талент шоута

 

Очигледно е дека и во новата сезона од "Ѕвездите на Гранд" ќе се појават Македонци кои досега сме ги гледале во Гранд или некои други музички натпреварувања (Икс фактор, Сите наши песни, На иста адреса).

 

Ivonamartinijan

 

Мартинијан и кумановката Ивона веќе беа дел од српското шоу Гранд пред две сезони, но не успеаа да се пласираат во финалните кругови од натпреварот. Вчера, повторно решиле среќата да си ја пробаат на аудициите за Гранд кои се одржаа во Канал 5 и успеаа да се пласираат. Значи од втората половина на септември ќе ги гледаме повторно во ова шоу.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012