54654

Нова сезона од „Зевзекманија“ секоја сабота на Канал 5

 

Зевзеците се враќаат со нова сезона

 

Zevzek209

 

Хумор, сатира, цинизам, забава, критика, потсмев, пародичен поглед на она што се случува во општественото живеење во Македонија. "Зевзекманија" продолжува да го прави тоа што го правеше и досега во новата сезона, која од вчеравечер започна со емитување на Канал 5 телевизија. Секоја сабота, по централните вести во 18 часот ќе се емитува новата сезона од емисијата за топење на наталоженото општествено сало.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012