54654

Нова сезона на политичко - дебатната емисија „Топ тема“ на Телма

 

Се враќа "Топ тема" на Телма телевизија

 

Од понеделник (4 септември) започнува новата телевизиска сезона на политичко дебатната емисија "Топ тема" на Телма. По низата репризи на телевизиски содржини изминативе месеци, конечно премиера на Телма.

 

Novaeztop

 

Со добропознатиот тим од Оливера Трајковска, Снежана Лупевска, Александар Чомовски и Боби Христов, гледачите ќе следат дебати на Телма од понеделник до петок во 19.15 часот. Во следниот период, дел од гостите во емисијата ќе бидат кандидатите за градоначалници, со оглед на актуелните локални избори кои следуваат во октомври.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012