54654

Вторник и петок будете се со Сител и новиот концепт на Утринската

 

9 часот и 9 минути - време за граѓаните и нивните стории

 

Утринската програма "Ја сакам Македонија" на Сител телевизија стартуваше со нов програмски невообичаен концепт, со нов проект со кој јавниот интерес на граѓаните добива нов простор. Телевизиската програма на Сител наутро ќе биде креирана од страна на гледачите, така што тие ќе јавуваат стории, и позитивни и негативни од нивните краишта.

 

Rsz Aleksandar Blazevski 00

 

Токму гледачите на утринската на Сител во живо ќе бидат тие што ќе даваат свои гледишта за тоа што чини, а што не во нивните градови ширум земјава, како и идеи за тоа како би се подобрило. Граѓаните се тие што ќе прават анкети, ќе пишуваат прилози - објаснува уредникот Александар Блажевски. Емисијата е во соработка со УСАИД, а овој концепт ќе се емитува секој вторник и петок.

Првиот град посетен од екипата на Сител составена од 40 новинари и репортери, беше Струга за кој имало најмногу дојави за проблеми и занимливости, а во агендата за следниот период се бидат вклучени и Крушево, Охрид, Кратово, Битола, Дебар итн.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012