54654

За Драган Вучиќ нема зима - оваа сезона се сели на Алфа телевизија

 

"Среќни луѓе" на Вучиќ со трансфер од Канал 5 во Алфа, повторно

 

Dragpaknaalfq1

 

За Драган Вучиќ нема зима. Се менуваат влади, програмски шеми на телевизии, но она што опстанува веќе со децении се емисиите на Драган Вучиќ.

 

Dragpaknaalfq2

 

Од Вашите пет минути, до 1+2, Некогаш и сега, Шок шоу, Мак ѕвезди, Како беше текстот, Охрид ноќе, Топ шоу, На турско кафе со..., Знаеш - не знаеш - добиваш, па до "Среќни луѓе" чии претходни две сезони се прикажуваа на Канал 5. Ги прошета сите телевизии, за оваа сезона по втор пат се враќа на фреквенцијата на Алфа телевизија.

 

Dragpaknaalfq3

 

Неговото гејм шоу "Среќни луѓе" со нова сезона продолжува од 2 октомври. Во промото во прилог, погледнете ги начините како да се пријавите во емисијата и да се борите за една од наградите што ги доделува Вучиќ :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012