54654

Пензионерите на Канал 5 ќе гледаат отворена програма од 7 часа

 

Укината драмата "Доста е!", ама продолжено времетраењето на Утринска

 

Канал 5 со изненадување за своите гледачи пензионери и домаќинки. Отворена програма во живо секој ден од 7 до 14 часот. Додека светот емитува тин содржини, лајфстајл емисии и документарци во текот на денот, на нашата национална Канал 5 ќе оди контактна емисија од седум часа.

 

Kanal5otvorena71

 

- "Навикнати да дишат со потребите на публиката, а во исто време свесни дека новото време бара динамична, флексибилна програма која целосно ќе го задржи вниманието на гледачот, екипата составена од Роберт Јанков, Ване Маркоски, Билјана Дебарлиева, Бубе Јаневска, Јелена Спенџарска и Анастасија Богданоска, е подготвена да го понуди токму тоа.

 

Kanal5otvorena72


Како ќе изгледаат новите сезони на „Здраво Македонијо“, „Визита“, „Важно!“, „Најдобрите совети“, надополнети со „Генерациски дуели“, „Сите таленти на Македонија“, „Промоција со емоција“,„Ексклузивни интервјуа“, „Неодложна акција“, „Изненадувања“ итн. сите споени во една 7 часовна отворена програма со публика во живо, Ве покануваме да видите веќе во понеделник од 7 до 14 часот.
" - изјавува Канал 5 телевизија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012