54654

Oд понеделник до петок во 17:15 часот, нови народни приказни на Канал 5

 

Од народот за народот - македонскиот фолклор во новите приказни

 

По подолга пауза, Канал 5 продолжува со емитување на нови македонски народни приказни. Познатата актерска екипа во нови животни поуки и интересни стории. Секој работен ден, од понеделник до петок, во 17.15 часот ќе гледате нови изданија од новосоздадените македонски народни приказни на оваа телевизиска куќа.

 

Narodnikana20171

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012