54654

Канал 5 повторно ги извиси гледачите - го најави шоуто, но не го пушти

 

Канал 5 се предомисли или се работи за нешто друго ?

 

Канал 5 телевизија веќе неколку дена ја најавува новата сезона од српското шоу "Никогаш не е доцна" кое требаше да започне денес, понеделник, 2 октомври во 21 часот. Сепак, во последен момент Канал 5 реши да ја емитува "Елиф" наместо најавуваната програма. 

 

Dobrilaprvaemisija

 

Во првата емисија треба да настапува и македонската учесничка Добрила од Дојран, која има 90 години. Ќе успее ли во својата намера да покаже талент на сцената на Гранд и да стане пејачка на тие години, останува да видиме, но којзнае кога.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012