54654

Канал 5 го враќа српското шоу „Ѕвездичките на Гранд“ во прајмтајм

 

"Мојот свет се вика музика" - ќе ја отвори новата сезона на Ѕвездичките

 

Вечерва, 23 октомври, на Канал 5 телевизија започнува новата сезона од "Ѕвездичките на Гранд". Она што Канал 5 го менува оваа сезона е терминот на емитување на шоуто. Ако лани се емитуваше во недела на ручек, сега ќе се емитува во понеделник во прајмтајм, 20 часот. Воедно, од сега Канал 5 не го најавува шоуто како "Ѕвездичките на Гранд", како што навикнаа македонските гледачи, туку ќе се емитува под оригиналниот назив "Некои нови клинци".

 

Nekinovikl3sez1

 

Вечерва на Канал 5, првата македонска учесничка ќе биде Бојана од Скопје која ќе ја исполни евровизиската "Мојот свет", а освен неа, ќе настапи и Давид од Велес. Жири комисијата на шоуто со малку изменет состав. Кои турбо фолкери ќе се најдат во жирито, дознавате вечерва на Петка.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012