54654

Ниту „Еден на еден“ не знаат зошто не се емитуваа вчера на Телма

 

Што се случи вчеравечер во прајмтамот на Телма ?

 

"Поради тоа што упорно ни ѕвонат телефоните и ни се полни инбоксот, ве известуваме дека денешната емисија е снимена, измонтирана, однесена навремено во ТВ и искрено супер епизода! Сепак, вечерва како што гледате нема нова #1на1 на Телма. Ќе пишеме што е, како е, кога ќе имаме повеќе инфо." - објавија "Eден на еден" на нивната официјална ФБ страна.

 

Edennaedenfammark1

 

Имено, вчеравечер, 22 октомври, Телма телевизија не ја емитуваше новата емисија од "Eден на еден", иако претходно се најавуваше истата, а особено привлече внимание затоа што гости се членовите на хит серијата "Фамилијата Марковски".

 

Edennaedenfammark2

 

Ниту "Код" не се емитуваше во својот термин во 19.15 часот, туку неочекувано започна "Фчерашни новости". Зошто се случи вакво менување на термините, никој не дава објаснување.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012