54654

Боречкиот шампион Трстена го „испроба“ водителот на Телма

 

Шабан Трстена VS Гоце Андреевски

 

На гости во Утринска на Телма беше нашиот боречки шампион Шабан Трстена, кој со своите резултати испиша не само спортска туку воопшто историја на својот народ, на својата држава.

 

Sabantrsetanatelma


Трстена стана олимписки шампион, беше и вицешампион на најквалитетната светска спортска манифестација, а двапати се искачуваше на највисокото место на пиедесталот на европските првенства. За неговите резултати да бидат комплетни, се збогатени со медали и од другите врвни приредби - беше трет во светот, а трипати победуваше и на Игрите на Медитеранот. Неговите вештини ги покажа и во Телма, и тоа совладувајќи го водителот на утринската емисија, Гоце. Вака изгледаше тоа на телевизија :

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012