54654

Поради несогласувања, „Еден на еден“ нема да се емитува повеќе на Телма

 

Прво А2, па Алфа, па Телма... од сега Жаре е на Канал 5

 

Ednenaedenkanal5zap

 

Девојки и момци, интернет и ТВ публико, поради принципиелни несогласувања, Сезона 9 нема да се емитува повеќе на Телма. Им благодариме за досегашната супер соработка и до следната им посакуваме се најдобро. Ви благодариме и вам за еден тон пораки и јавувања од типот "Абе каде сте, зошто ја немаше епизодата" и слични. - објави тимот на "Еден на еден" на својот официјален ФБ профил откако емисијата неочекувано не беше емитувана на Телма минатата седмица. 

 

Edennaedenfammark1

 

Веќе потоа беше откриена и телевизијата на која се сели забавното ток шоу. Од сега, емисијата на Жаре ќе се емитува на Канал 5 телевизија, секоја недела во 18.50 часот.

Во првата емисија на Канал 5 гости ќе бидат актерите од македонската серија "Фамилијата Марковски" која по реакциите и критиката очигледно го завзема приматот на најдобра македонска серија снимена било кога.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012