54654

Канал 5 со иницијатива за задолжителни политички дуели?

 

"Само вистина" повторно го менува терминот

 

Новата сезона од дебатната емисија "Само вистина" на Канал 5 започна во 18.50 часот, за по неколку дена да биде преместена во 22 часот. И сега повторно промена во програмската шема на Канал 5. Од понеделник, 30 октомври, емисијата ќе конкурира на најгледаната информативна програма (Дненвикот на Сител), со тоа што ќе започнува во 18.40 часот.

 

Samovistina184prem2

 

Каква ќе биде разврската од вториот круг на изборите, што ќе се случува понатаму на политичката сцена во Македонија се прашањата на кои "Само вистина" ќе побара одговори во наредниот период.

 

Samovistina184prem1

 

Она што Канал 5 го објавија е дека по завршување и на вториот круг од локалните избори, ќе започнат медиумска иницијатива за озаконување на задолжителни дуели меѓу политичките опоненти на централните и локалните избори. Во последниот месец и половина, голем дел од кандидатите на ВМРО ДПМНЕ не дојдоа на дебата на Канал 5.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012