54654

Двете Македонки со песни од Каролина го поминаа 1. круг од „Ѕвездичките“

 

Бојана и Маринела го поминаа првиот круг на Грандовите клинци

 

Секој понеделник во 21 часот на Канал 5 телевизија се емитува новата сезона од српското шоу на детски таленти "Некои нови клинци".

 

Marinelanesevrakas

 

Во првата емисија се запознавме со 10-годишната Бојана од Скопје која ја отпеа евровизиската "Мојот свет" на Каролина Гочева. Шест "да" доби Бојана од жирито, а коментарите беа дека она е многу слатка и позитивна, и покрај тоа што пеењето не било најдобро.

 

 

Во втората емисија, пак, настапи едно девојче од Македонска Каменица која ја отпеа познатата "Не се враќаш" од нашата дива. И Маринела пееше на македонски јазик и го помина првото скалило од ова шоу, а какви беа коментарите на жирито, дознавате во понеделник на Канал 5.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012