54654

Нови емисии од „Ami G Show“ секој четврток на Канал 5 телевизија

 

Канал 5 продолжува со шоуто на Амиџиќ

 

Amigkanal5odpon1

 

Познатото српско ток шоу "Ами Џи Шоу" продолжува на Канал 5 телевизија. Секој четврток, нешто по 21 часот, ќе се емитуваат новите емисии на Огнен Амиџиќ.

 

Amigkanal5odpon2

 

Огнен Амиџиќ ќе ве забавува со своите гости од сите сфери на шоу бизнисот. Интересни интервјуа со ѕвездите од регионот, многу српски хумор, обични и необични прашања, како и српска музика ве очекува повторно на оваа фреквенција.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012