54654

Трансфер на Јанко и „Јади бурек“ - од сега на ТВ Сонце во 20 часот

 

"Јади бурек" на Јанко премина на телевизија Сонце

 

Веќе подолг период, емисијата на Јанко Илковски не се емитува на Сител 3 телевизија. Канал 5 телевизија се "реши" од Васко Ефтов и Миленко Неделковски, а Сител од Латас и Јанко Илковски. Но, затоа од минатава среда, 15 ноември, контактната емисија "Јади бурек" продолжи со прикажување на ТВ Сонце.

 

Jankonasonce

 

Од понеделник до петок, од 20 до 22 часот, Јанко ќе го следите на оваа фреквенција.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012