54654

Магичната сцена на театарот со нова сезона на МТМ и локалните тв

 

Емисијата за театарот од вечерва со нова сезона

 

Емисијата со најдолга традиција на емитување повторно на малите екрани со нова сезона. Нови разговори со македонските уметници, нови мигови минати со оние кои ја играат животната улога на штиците што живот значат. Театарот е само една магична сцена на која големите имиња ги доживуваат убавините на својата работа, а пак оние пред сцената за миг, бегаат од реалноста и се препуштаат на сонот, фантазијата, драмата, комедијата ...

Magicnascenamtm1

"Магична сцена " со Александар Мицковски од вечерва на МТМ телевизија во 20 часот. Емисијата ќе се емитува и на ТВ 24 и останатите локални телевизии.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012