54654

Колаж на стари настапи од ТЛЗП и Цеца за Нова година на Сител

 

"Кад би био рањен" и "Турбулентно" од Цеца за Нова година на Сител

 

И Сител телевизија втора година по ред, без премиерна новогодишна програма. Ако минатите години гледавме специјално снимени емисии со Лила или реемитување на Пинково народно весење, ланскиот 31ви декември и овој нема ништо такво. Барем не премиерно.

 

Cecanovagod2018site1

 

За 31 декември 2017та година, неколку часа пред влезот во новата година, Сител телевизија ќе емитува новогодишен дневник со своите традиционални новогодишни гафови. По гафовите, следува нова епизода од турската синхронизирана серија "Јазол", а по неа започнува новогодишниот музички микс.

 

Cecanovagod2018site2

 

Ќе се емитуваат стари настапи од Пинково народно весеље, снимено во 2015-та година, во која главна ѕвезда беше Цеца Ражњатовиќ. Освен стари настапи од Пинк, на телевизија Сител ќе се емитуваат и постари настапи од забавното шоу "Твоето лице звучи познато" од оваа и минатите сезони. Песни за празничен шмек и разигран ритам ќе има и од домашна продукција за новогодишната ноќ на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012