54654

Дочек на Новата година на МТВ 1 со премиерна забавна програма

 

Милион желби... новогодишен дочек на МТВ 1

 

Вечерва, со почеток во 22 часот, првиот канал на Македонската телевизија ќе емитува централна новогодишна прослава со која гледачите на оваа фреквенција ќе ја дочекаат Новата година.

 

Milionzelbi

 

Додека Сител и Канал 5 емитуваат колажи од настапи на стари српски емисии, додека Телма емитува играна програма, а за Алфа никој не знае што ќе емитува.... МТВ 1 најавува весела домашна продукција токму на новогодишната ноќ. Најпознатите фолк ѕвезди ќе ве забавуваат од 22 до 01 часот по полноќ со најпознатите рефрени од македонската музичка ризница.

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012