54654

Детското шоу „Тинтири минтири“ секоја недела во 11 часот на Канал 5

 

Нова детска програма на Канал 5 ТВ

 

Од недела, 7 јануари па секоја следна во 11 часот на фреквенцијата на Канал 5 телевизија ќе се емитува домашното детско шоу "Тинтири минтири".

 

Tintirimintiriod71

 

Емисијата е во продукција на Аурипигмент и Тинтири Минтири, филмско училиште кое ги детектира и активира креативните потенцијали на децата преку глумење, изработка на играни и анимирани филмови, радио драми, креативно пишување, од почеток до финален производ.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012