54654

Бојана и „Улица Македонија“ со трансфер од Сител 3 во ТВ Нова

 

Нова сезона од емисијата на Скендеровски продукција

 

По "Јади бурек" која замина на Тв Сонце, телевизијата Сител 3 останува и без уште една премиерна програма. Забавната емисија "Улица Македонија" се враќа со нова сезона на малите екрани. Но, овојпат нема да се емитува на Сител 3, туку на програмата на ТВ Нова.

 

Ulmak3sezon1

 

Во секоја емисија, во еден староградски амбиент со нежна и топла музика, бившата поп пејачка Бојана повторно ќе ги пречекува новите гости и низ разговорот во новото студио, гледачите ќе дознаат интересни детали од животите на познатите.

 

UlicaMakedonija2

 

За новиот почеток, авторите на проектот велат : "Како што ветивме во новата сезона ќе има многу незаборавни емисии, многу музика, дружење со интересни гости и нивните интересни приказни, подароци за вас гледачите и многу повеќе забава за да ги исполниме вашите очекувања и да го задржиме вашето внимание.."

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012