54654

„Избор на најдобри рецепти“ со Ване повторно на програмата на Канал 5

 

Нова сезона од кулинарската емисија на Канал 5 телевизија

 

Потрагата по најдобри рецепти со нова сезона на К5. Емисијата ќе се емитува во понеделник, вторник и среда од 10:20 до 11 часот, а во четврток во 10 часот е студиското гласање во живо, во кое ќе се избира победникот на неделата. Четврточното шоу во студио, ќе биде зачинето и со ревијално учество на позната личност која ќе го претстави својот најдобар рецепт на неделната тема за натпревар.

 

Vanezima2018

 

Пријавувањето за учество е едноставно, преку јавување на телефонски број 072 208 206, секој работен ден од 8 до 16 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012