54654

Нова не емитува премиерна програма - телевизијата пред згаснување?

 

Големи претензии за поставување поинакви стандарди во македонскиот телевизиски етер. Големи амбиции и одлична реализација. Но, сето тоа пропадна во вода. ТВ Нова остана само на репризи.

 

Tvnovasamocuivar21

 

Од вторникот, 13-ти февруари 2018-та, ТВ Нова не емитува повеќе премиерна програма и програма во живо. Не се емитуваат секојдневните информативни изданија на вестите, отворените дебатни програми, нема ниту премиерни емисии, премиерни епизоди од "Викинзи" - тотална апокалипса се случи со телевизија Нова.

 

Tvnovasamocuivar22

 

Медиумите шпекулираа за евентуално купување на телевизијата од страна на Сивус или Канал 77, но до ден денес официјално ништо нема. Вработените без плати се пуштени дома, а каква ќе биде нивната и судбината на самата телевизија, никој не знае. Како што пишува неделникот Фокус, во телевизијата остана само чуварот.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012