54654

Видео | „Код“ продолжува да истражува за смртта на планинарите

 

По минатонеделната реконструкција на несреќата, следуваат нови откритија :

 

Провокативната истражувачка емисија "Код" во најновото издание на Телма на 25. февруари 2018-та продолжува да истражува околу смртта на македонските планинари Калина и Александар. На црно, пари се оставаат во блиска продавничка, заинтересирани клиенти се наоѓаат преку Фејсбук, инспектори казнуваат - но планинарските тури продолжуваат на црно.

 

Kodplaninari

 

"Код" истражува како се одвива бизнисот со планинарски акции. Зошто во македонската истрага за смртта на Калина и Александар не е вклучена судска медицина од државата, додека во Солун каде е правена обдукцијата велат дека ќе им треба најмалку 4 месеци за да го подготват финалниот извештај. Во КОД и за различните аршини на судовите едно мотоциклист по тешка сообраќајна несреќа остана и без бубрег ама и без отштета.

 

 

Гледајте "Код" со Снежана Лупевска Созен, секоја недела веднаш по централните вести на Телма.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012