54654

Нов трансфер на Бојана и „Улица Македонија“, од сега на ТВ 24

 

Нова фреквенција и нов термин за Бојана

 

Известување до сите гледачи на македонската забавна емисија "Улица Македонија". Од сега, тв емисијата продолжува со емитување на ТВ 24 и тоа секоја сабота во 14.30 часот. Оваа сабота, гостин на Бојана Скендеровски е талентираниот Даниел Кајмакоски, кој ја освои балканската јавност со учеството во регионалното талент шоу "Икс фактор".

 

Bokjanana24

 

Инаку ова е втор пат, "Улица Македонија" да менува фреквенција. Од неодамна ја напушти Сител 3, а сега и Нова. Сител 3 повеќе не постои, затоа што ѝ беше одземена дозволата за работа, a каква судбина ја чека Нова, останува да видиме.

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012