54654

Ненад е новиот водител во забавното шоу „Нешто се крчка“ на ТВ 21

 

Урбано македонско шоу со Ненад на ТВ 21

 

Nestosekrcka1

 

ТВ шоуто "Нешто се крчка" кое се емитува секој понеделник во 21.30 часот на ТВ 21 добива нов водител. На местото на Марјан Ѓоргиевски доаѓа Ненад Ѓоргиевски, кој ќе биде домаќин на многу познати јавни личности.

 

Nestosekrcka2

 

Во емисијата освен разговори со гостите, истите ќе имаат можност и да ги покажат своите кулинарски вештини и да откријат и по некој рецепт.

 

Nestosekrcka3

 

Во првата емисија, гости на Ненад беа Дани, Викторија Лоба и Марко Новески. Гостите имаа можност да покажат како знаат да прават палачинки, а покрај нив, забавата ја надополни и бендот во емисијата кој пее познати македонски поп рефрени.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012