54654

Музичко-документарен серијал „Музичка индустрија“ на МТВ 1

 

Музички магазин секоја недела на Прва

 

Oд вечерва, 4 март, во 20.40 часот, Македонската телевизија ќе го емитува музичко документарниот магазин "Музичка индустрија".

 

Muzickaindustija403

 

Многу познати екс ЈУ ѕвезди и луѓе врзани за светот на музиката отворено говорат за времето на бивша Југославија, времето на квалитетни фестивали и здрава конкуренција. Во реализација на серијалот, освен луѓе од Радио телевизија Црна Гора, учествуваше и кадар од Македонската и Босанската државна телевизија.

Во продолжение, погледнете ја најавата за вечерашната прва епизода :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012