54654

Видео | „Код“ ќе потсети на наградениот серијал, а потоа се „Фчерашни“

 

Вечерва на Телма - "Код" и омилената "Фчерашни"

 

Вечерва, 19 часот и 15 минути - "Код" на Телма, потсетување на серијалот за кој оваа емисија ја доби наградата за истражувачко новинарство од Здружението на новинари во Македонија. „Истрагата за Крвавиот четврток“ за настаните во Собранието од 27 април ја разоткри командната одговорност на вклучените во настанот, но и останатите недостатоци на полициската организација, како и оние скриени под маските но и присуството на српскиот разузнувач Живаљевиќ кој по објавата беше повлечен во Србија.

 

Fcerasni403

 

Веднаш по "Код" следува нова емисија од "Фчерашни новости", емисијата која на хумористичен и сатиричен начин ни ја претставува реалната слика на македонската политичка сцена. Во продолжение погледнете ја најавата :

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012