54654

Евтина струја и „Фчерашни“ ... што повеќе треба во една недела?

 

Неделна вечер на Телма со познатите емисии

 

Вечерва на Телма, веднаш по централните вести, во 19.15 часот следува најновото издание на "Код". Објаснение на три случаи кои со години талкаат низ македонските лавиринти на правдата се тема на истрага денеска кај Снежана Лупевска Созен. Неистражена смрт на родилка од Битола, случајот на Христијан кој во каварадаречка фабрика ги изгубил рацете на 20-годишна возраст и смртта на шестгодишно дете во лифт во кумановска зграда се случаите кои ќе ги истражи и ќе ни ги презентира вечерва Телма.

А веднаш по "Код", следуваат "Фчерашни новости".

 

Fcerasni11mart1

 

Пародија на актуелните политички случувања низ призмата на Фчерашни новости. Човек со 10 години стаж е прв ден на работа, како ли ќе се снајде човекот кој мора да работи по Рамковен? А што ново ќе каже Владата на прес конференција, останува да видиме вечерва во 20 часот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012