54654

Студио 1, Скопје напладне, Лица, Шоу биз ... што ќе емитува 1 тв ?

 

Нова телевизија од идната недела

 

Од 29 март, четврток, нова национална телевизија започнува да зрачи во македонскиот телевизиски етер. Телевизијата која наголемо ја најавува шоу менот Боки 13 ќе се вика 1 ТВ и ќе врати добро познати и афирмирани телевизиски лица на малите екрани. Бившата директорка на А1, Анета Кочишки и бившиот уредник на А1, Ацо Кабранов се дел од уредничкиот тим на 1 тв.

 

Edentvboki1

 

Она што засега го најавуваат водителите и новинари на оваа телевизија се информативните емисии "Студио 1" и "Скопје напладне". Од 17 до 19 часот, секој работен ден е терминот за Студио 1. Дел од овој попладневен магазин се Влатко Чавловски, Христијан Стојчевски, Жарко Димоски, Наташа Мешковска, ... кои ќе зборуваат за политика, економија, судство, социјала, шоу бизнис, култура, забава, спорт.

 

Edentvboki2

 

За сите настани и теми, за сите упеси и проблеми тука е овој магазин, а сите случувања во главниот град се дел од "Скопје напладне" со Петар Цветковски. Анета Кочишки ќе не одесе на подиумот без маски секој понеделник во "Лица".

 

Edentvboki3

 

Уредничкиот брифинг му припаѓа на главниот и одговорен уредник Ацо Кабранов, Гордана Дувњак ќе не поведе низ лавиринтот на правниот хаос, а освен нив тука се и Тијана Дапчевиќ со шоу биз информациите, Васко Спасоски, Дамјан Варошлија, Кирил Ефремовски и други.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012