54654

„Код“ открива дали Трамп стана претседател со помош од Македонија?

 

За Трамп и Сопот, ќе гледаме Код во недела на Телма

 

Недела, 25 март, 19.15 часот, веднаш по централните вести на Телма, "Код" ќе истражува дали Трамп ја освои Белата куќа со македонска помош , со таргетирање на гласачи преку лажни ФБ профили кои шират лажни вести.

 

Kod25mart2018

 

Во истражување на американски новинари се открива македонската филијала на Кембриџ Аналитика, во која има и веб-сајт поврзан со министер. "Код" открива кои докази останале нерасветлени во истрагата за противтенковската мина кај Сопот. 15 години подоцна случајот Сопот за убиените НАТО војници, повторно е на почеток. Сега во рацете на СЈО. Најавата ветува одлична емисија која ќе биде на врвот на гледаноста на политичките емисии :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012