54654

ТВ Нова ги врати вестите во програмата, но овојпат без презентер

 

Информативните изданија повторно на фреквенцијата на Нова

 

Телевизија Нова веќе одреден период не емитува никаква премиерна содржина во својата програма. Телевизијата која привлече внимание со одличната визуелна реализација на програмата, се соочува со финансиски проблеми за кои веќе и пишувавме.

 

Novabezprezenter1

 

Сепак, денеска, вестите во 17.00 и 19.30 часот се вратија на фреквенцијата на Нова. Но, овојпат, без презентер.

 

Novabezprezenter2

 

Гласините велат дека телевизијата е веќе купена од нов сопственик, но дали е ова знак за нов почеток, останува да видиме.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012