54654

Што е тоа дула и зошто е потребна, открива „0m+“ во среда на Телма

 

28 март 2018-та, двете дули во студиото на Телма во 12 часот

 

Што е дула? Дали дулата е медицинско лице? Зошто на трудницата ѝ е потребна дула? Дали поддршката што ја добива од неа е поинаква од онаа што жената може да ја добие од партнерот или најблиското семејство? Зарем таткото не е доволна поддршка? Што конкретно е нејзина задача?

 

Dulatelma1


Како да се одбере дула? Треба ли трудниците да поразговараат со неколку од нив за да одберат која им одговара? По повод светската недела на дулите, во студиото на Телма ќе гостуваат единствените две дули во Македонија.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012