54654

Бруталната вистина за малата Тамара - „Лица“ со Кочишки на ТВ 1

 

16 април - болната вистина за малата Тамара

 

"Лица" со Анета Кочишки, секој понеделник на телевизија 1 во 20 часот и 30 минути. 16 април е денот кога Кочишки разговара со мајката на малата Тамара, која почина во 2015-та година, а чија смрт ја разбранува јавноста околу начинот за нејзино лекување и одговорноста која се бараше од тогашното Министерство за здравство.

 

Brutalnavistinatamaraica

 

Што се случувало? Како почина малата Тамара? Зошто почина милото девојче? Одговор на овие, а и на многу други прашања, ќе побара ТВ 1, а ќе ги добијат гледачите во понеделник навечер.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012