54654

„Топ тема“ вечерва : Едно ветија пред избори, друго реализираа

 

Уште една остра дебата во најпознатата политичка емисија

 

Едно ветуваа пред избори друго реализираа откако ги избраа. Аеродром, Карпош, Бутел се само дел од Општините каде градоначалниците не ги исполнија ветувањата за градбите и урбанизмот. Зошто само Центар успеа да стави мораториум за градби? Зошто ДУПОвите се обврзни за некои а за други не? Кој го штити граѓанинот и неговиот простор за живеење? Што предвидувале планерите а што всушност се гради на терен? Жителите на некои населби револтирани и разочарани !

 

18ba24bee4f5a840aa4153c3892c9a92

 

Вечерва во Топ Тема на Ваша страна на оваа тема дебатираат : Јана Белчева Андреевска Преседател на Советот на Општина центар, Иван Кокалановски Раководител на Секторот за урбанизам во општина Аеродром , Иван Арсовски Агенција за просторно планирање професорката Дивна Пенчиќ од Архитектонскиот факултет. Гледајте Топ Тема На Ваша Страна во 19.15 на Телма со Снежана Лупевска Созен .
Tоп тема прашува : Како е загрозен вашиот простор ? Има ли злоупотреби во урбанизмот? Кои ветувања не ги исполни вашиот градоначалник? Вашите прашања поставете ги на официјалната ФБ страна на емисијата.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012