54654

ТВ дуел на деценијата - Заев VS Мицковски на МТВ 1 во среда

 

Лидерите на ВМРО и СДСМ пред долгоочекуваниот ТВ дуел

 

Ден среда, 23 мај 2018та година, телевизиски дуел Заев - Мицовски. Со почеток во 20 часот на Прва, веднаш по централниот Дневник ќе го следиме телевизиското соочување на Премиерот на Република Македонија и Претседателот на најголемата опозициона партија.

 

Zaevmicko12

 

Една година власт, една година опозиција - е слоганот на дебатата која ќе соочи двајца опоненти 15 години по последното соочување од овој тип. Што има да каже Заев за актуелните политичко економски случувања? Дали Мицковски ќе игра на картата за името и двојазичноста? За што ќе обвини ВМРО ДПМНЕ, а како ќе се брани СДСМ - следиме на Прва во среда навечер.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012