54654

Совети и одговори во новиот лајфстајл магазин на „Др. Нанди“ на ТВ 24

 

Премиера по вестите во 17 часот, реприза по вестите во 22 часот на ТВ 24

 

Публика која аплаудира. Следачи кои го прашуваат. Гледачи кои му се восхитуваат. Слушатели кои учат. Тоа е доктор Нанди кои успеа да ги освои американските ТВ гледачи.

 

Drnandishowtv241

 

Често сме опседнати и обземени со прашања што не мачат околу нашето здравје, и сето тоа се должи на немањето на потребни и вистински информации што се случува со нашето тело и психофизичко здравје. Искрено одговори на многу прашања ќе даде новото лајфстајл шоу на ТВ 24 - "Доктор Нанди", кое се емитува понеделник и четврток во 17:45 часот.

 

Drnandishowtv242

 

Неговото шоу брои над 160 продолженија и има добиено неколку Еми награди. Посебно е не поради експертите кои ги презентираат своите знаења во емисијата или поради гостите кои ги споделуваат своите животни стории, туку поради самиот др Нанди, кои со интегративен и инспиративен метод успева да пренесе здрави методи на живот во милиони домови ширум светот.

 

Drnandishowtv243

 

Зборувајќи отворено за ракот, нутриционизмот, фитнесот и стресовите, доктор Нанди апелира на превенција од многу ризични заболувања и дава едноставни совети како да се движите низ патеката наречена живот. Со ова медицинско шоу, самите слушатели, гледачи и онлајн следачи учат како да бидат херои на сопственото здравје.

 

Дани | ТВ Пакет


300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012