54654

Вечерва на Алфа - дали судбината на Македонија е само референца?

 

Недела, 22 часот, термин на Алфа за Васко Ефтов

 

Вечерва, 1 јули, околу 22 часот на Алфа телевизија уште една нова емисија на најгледаната програма на Алфа, "Во центар".

 

Eftov1juli2018

 

Актуелната политичка ситуација со промена на уставното име и овојпат тема на дискусија на Ефтов и неговиот соговорник. За поранешниот градоначалник на општина Карпош, договорот со Грција е само референца за високите европски политичари. Колку гола прими, а колку допрва ќе прими Македонија - во продолжение најавата :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012