54654

Презентерот Александар Петрески со телевизиски трансфер во 1 ТВ

 

Александар замина во 1 ТВ

 

Телевизискиот презентер на вести, Александар Петрески, со нов телевизиски трансфер. Порано го следевме во улога на презентер на ТВ 24, а потоа направи трансфер во една национална телевизија.

 

Aleksandarpetreski1tv1

 

Сега, очигледно Александар си ја пронајде новата среќа. 1 телевизија, позната како телевизијата на Боки 13, е новата телевизиска куќа на Петрески. Му честитаме и му посакуваме многу успех на новото работно место.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012