54654

„60 минути“ на Алфа : За грешките и позициите на опозицијата

 

Горан Момировски вечерва на Алфа во 22 часот

 

Вечерва во 22 часот на ТВ Алфа, нова емисија на "60 минути". Го смени ли односот кон медиумите опозицијата, проверува вечерва Горан Момироски во емисијата „60 минути“ т со потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николовски.

 

Goran Momirovski 60 Min1

 

 Чувствува ли партијата одговорност за недобивање датум за преговори откако самата учествуаше во пропаста на реформските приоритети - се вели во најавата на Алфа за вечерашната емисија. Ќе се судри ли ВМРО со европската народна партија ако повика на бојкот на референдумот. Ќе има ли воопшто референдум? Може ли да се случи референдум заедно со парламентарни избори. Зошто ДПМНЕ се согласи на лажна реформа на разузнавачките служби. Може ли опозицијата да се врати на власт без албански партнер во владата.  Влијаат ли на актуелните партиски политики Груевски и Мијалков.. 
 
Goran Momirovski 60 Min2
 
Зошто опозицијата не ја следи сестринската ЦДУ на Меркел и други европски десничари за правата на хомосексуалците. На овие и многу други прашања вечерва во 60 минути на Алфа со Горан Момироски одговара Александар Николовски потпретседател на ВМРО -  ДПМНЕ. 
Во вториот дел од „60 минути“ порака од режисерот на „Балкан Кан“ и „Трето Полувреме“ најгледаните македонски филмови од независноста. Од Холивуд, Лос Анџелес Митревски со свој видео став за промената на името во прилогот насловен „Секогаш моја никогаш Северна“.
 
Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012