54654

Дознајте кого ќе пратиме на „Евровизија 2014“

 

Годинава Македонија издиша на „Евровизија“. Два одлични вокала, но сепак некаде имавме грешка. Две различни песни, многу коментари и скандали ги следеа Влатко и Есма и приказната заврши. Од Малме, „Евровизија“ се пресели 20 минути кон југ, во Копенхаген. А ние најверојатно научивме добра лекција, пишува порталот На Тапет.

 
Иако е сеуште рано за изборот на пејач кој ќе не претставува на „Евровизија 2014“ сепак организаторот за следната година крајно сериозно си ја сфатил работата. И затоа Македонија веќе го има својот претставник. На скоро цела година до евровизиското шоу ние веќе го знаеме името на македонскиот претставник, а вечерва во „24 Ексклузив“ ќе го дознае и целата македонска јавност.

 

Eurovision 2014 Generic

Затоа што и да правите, каде и да сте, во 18 часот бидете пред компјутер или телевизор и ексклузивно дознајте која македонска пејачка ќе не претставува на „Евровизија 2014“.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012